KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14577431
nr 1457 7431
Folke Wilhelmson Berg
(1896-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad, porträtt. Olja på duk, 105x66cm, oramad
Kondition: slitage, skador
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
måndag 28 mars 2022
kl 18:26:09
100 kr
150 kr
Folke Wilhelmson Berg
Läs mer om Folke Wilhelmson Berg